http://www.koia.kielce.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/template.rotator.ng01gk-is-115.jpglink
http://www.koia.kielce.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/template.rotator.ng02gk-is-115.jpglink
http://www.koia.kielce.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/template.rotator.ng03gk-is-115.jpglink
http://www.koia.kielce.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/template.rotator.ng04gk-is-115.jpglink
http://www.koia.kielce.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/template.rotator.ng05gk-is-115.jpglink

Od 1 stycznia 2017r. rozszerzeniu uległa grupa osób uprawnionych do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej oraz z usług farmaceutycznych udzialenych w aptekach.

Przypominamy, że gotowa informacja do wydrukowania i wywieszenia w aptece znajduje się stale na stronie KOIA w zakładce "Dokumenty do pobrania" w części "Informacje do wywieszenia w aptece".
Informacja dot. osób obsługiwanych poza kolejnościa w aptece dostępna jest również tutaj pobierz

Podpisz List otwarty młodych farmaceutów do Posłanek i Posłów na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencji.

List ma na celu poparcie zmian proponowanych w poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne. Chcemy, aby prawdziwy głos młodych farmaceutów został wysłuchany i wzięty pod uwagę podczas obrad sejmowych.

Przeczytaj treść listu...

Podpisy są zbierane w sposób elektroniczny lub papierowy, w zależności od preferencji osoby podpisującej.
Formularz do zbierania podpisów: elektroniczny http://bit.ly/2jRctnt ; papierowy http://bit.ly/2kGHPkW

VI Mistrzostwa Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej odbęda się w dniach
31.03. - 02.04.2017r. w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Sosnowcu przy ul. Żeromskiego 9.
Organizatorem mistrzostw jest Śląska Izba Aptekarska.

Kielecka Okręgowa Izba Aptekarska kompletuje drużynę na zawody. 
Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie chęci udziału do biura Izby pod numerem telefonu 41/ 366 17 73
do dnia 20 lutego 2017r. 

Więcej szczegółów...

VI-Mistrzostwa-pilka halowa

 

Informujemy, że z dniem 6 lutego 2017 roku mija termin przewidziany na dostosowanie do wymogów Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 lipca 2016 roku w sprawie wydawania zezwoleń na obrót hurtowy środkami odurzającymi, substancjami psychotropowymi lub prekursorami kategorii 1 (Dz. U. z 2016 roku poz. 1085).

Zgodnie z wymaganiami w/w rozporządzenia apteka może zamówić niżej wymienione produkty wyłącznie na podstawie zapotrzebowania, zgodnie ze wzorem określonym w rozporządzeniu, złożonego do hurtowni farmaceutycznej. Obowiązkowi temu podlegają obecnie następujące grupy produktów :

- środki odurzające grup I N i II N

- substancji psychotropowych II P

- środki odurzające grupy III N łącznie z produktami leczniczymi o kategorii dostępności OTC

- substancji psychotropowych IIIP i IV P

Zwracamy uwagę, że powyższy obowiązek do tej pory dotyczył wyłącznie środków odurzających grup I N i II N oraz substancji psychotropowych II P .

 

Konkurs na najlepsze prace doktorskie w dziedzinie nauk farmaceutycznych.
Więcej informacji...

Konkurs Lider Nauk Farm

Śląska Izba Aptekarska oraz HURTAP zapraszają do udziału w I Pucharze Polski Farmaceutów w Narciarstwie Alpejskim, który odbędzie się w Istebnej w dniu 28 stycznia 2017r.
Więcej szczegółów...

plakat I Puchar narciarstwo

Koleżanki i Koledzy, członkowie KOIA,

Zapraszam i zachęcam Wszystkich do rozpoczęcia wspólnych spotkań integracyjnych połączonych z aktywnością fizyczną i dobrą zabawą. Chętnych proszę o zgłaszanie propozycji takich spotkań oraz ciekawych miejsc, zwłaszcza z terenu województwa świętokrzyskiego. Narty, biegi, wędrówki piesze po górach, rowery, rodzinne pikniki - każdy pomysł na spędzenie wspólnego czasu, także z naszymi rodzinami, będzie okazją do poznania się
i porozmawiania na róże tematy. Pierwsza taka inicjatywa to spotkanie, które odbyło się w klubie Sport Factory
w Kielcach na oś. Barwinek - grupą 12 osób wzięliśmy udział w zajęciach Spin Bike. Zobaczcie krótki filmik
na naszym profilu Facebook’owym kliknij. Chętnych oraz pomysły proszę zgłaszać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu KOIA tel. (041) 343 70 10

Pozdrawiam Robert Gocał

Komunikat Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w sprawie Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi.
Czytaj komunikat...

Poniżej zamieszczamy krótki filmik na temat zmian w aptekach po 1 stycznia 2017r.
Obejrzyj prezentację...

Pismo Firmy KAMSOFT S.A. dotyczące przekazywania do Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi danych zawartych w zakresie okreslonym w ustawie Prawo farmaceutyczne.
Czytaj pismo Kamsoft...

W zakładce "Galeria" dadano zdjęcia z obchodów XXV-lecia Kieleckiej Okręgowej Izby Aptekarskiej w dniu 06.10.2016r. oraz z uroczystości XXV-lecia Naczelnej Izby Aptekarskiej w dniu 09.11.2016r.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Przejdź do zakładki Galeria

W związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 września 2016r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2017 roku ulegnie zmianie kwota ryczałtu za lek recepturowy i wynosić bedzie 10 zł.
Podstawą prawną jest art. 6 ust. 7 ustawy o refundacji leków:
"7. Odpłatność ryczałtowa, o której mowa w ust. 5 wynosi 0,50 proc. wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ogłaszanego w obwieszczeniu Prezesa Rady Ministrów wydanym na podstawie art. 2 ust. 4 ustawy z dnia 10 października 2002r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz.U.Nr 200 poz. 1679 z 2004r., Nr 240 poz. 2407 oraz z 2005r. Nr 157 poz. 1314), z zaokrągleniem do pierwszego miejsca po przecinku."
Od dnia 1 stycznia 2017r. kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę będzie wynosiła 2000,00 PLN brutto. 

Pod poniższym linkiem zamieszczony został krótki filmik pokazujący najważniejsze założenia projektu zmian Prawa Farmaceutycznego.
Obejrzyj prezentację...

Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 21 listopada 2016r. w sprawie realizacji recept farmaceutycznych lub zapotrzebowań w aptekach szpitalnych i zakładowych podległych Ministrowi Sprawiedliwości oraz wydawania produktów leczniczych z tych aptek
Treść rozporządzenia...

Czy pielęgniarka lub położna może przepisać lek w ramach kontynuacji leczenia spoza wykazu substancji czynnych ?
Czytaj opracowanie...

28 października br. w Pulsie Biznesu ukazał sie artykuł "Sieci apteczne na cenzurowanym".
Czytaj artykuł...

W dniach 15-16 października 2016 roku w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach odbyła się I Ogólnopolska Pielgrzymka Farmaceutów. Organizatorami wydarzenie było Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski oraz Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia. Honorowy patronat nad inicjatywą objął ks. kard. Stanisław Dziwisz. Pierwszą Ogólnopolską Pielgrzymkę Farmaceutów prowadził ks. dr hab. Lucjan Szczepanik SCJ.
Więcej informacji na stronach:
www.milosierdzie.pl
www.milosierdzie.pl - relacja filmowa
www.naszdziennik.pl
www.radiomaryja.pl  

Relacja z konferencji poświęconej kluczowym zagadnieniom związanym z wdrażaniem dyrektywy fałszywkowej w Polsce i zagranicą, która odbyła się w Warszawie w dniu 12 października br.:
1. Informacja Izby Aptekarskiej na temat stanu implementacji i dyrektywy fałszywkowej - Michał Byliniak, Prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie
2. Badanie świadomości decydentów odnośnie FMD w Europie - Urszula Włodarczyk, Katedra I Zakład Technologii Postaci Leku w Bydgoszczy, CM UMK Bydgoszcz
3. Zalety wprowadzenia FMD w Wielkiej Brytanii - Sid Dajani, Royal Pharmaceutical Society, Wielka Brytania
4. Współpraca organów państwowych na przykładzie Narodowego Instytutu Leków z dostawą autentyfikacji (NMVS) - Anna Kowalczuk, Narodowy Instytut Leków
5. Wdrażanie FMD w aptece szpitalnej - Mona Koshkouei, Oxford University, NHS Trust, Oxford
6. Sytuacja brytyjskich farmaceutów w czasach niedoborów leków oraz rozwoju sieci aptek - zagrożenie czy wyzwanie? - Mark Kozioł, Pharmacy Defence Association, Wielka Brytania