http://www.koia.kielce.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/template.rotator.ng01gk-is-115.jpglink
http://www.koia.kielce.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/template.rotator.ng02gk-is-115.jpglink
http://www.koia.kielce.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/template.rotator.ng03gk-is-115.jpglink
http://www.koia.kielce.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/template.rotator.ng04gk-is-115.jpglink
http://www.koia.kielce.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/template.rotator.ng05gk-is-115.jpglink

W dniu 20 listopada 2015r. odbył się VII Sprawozdawczo-Wyborczy Okręgowy Zjazd Aptekarzy KOIA, na którym zostały wybrane organy KOIA na VII kadencję. Skład osobowy wybranych organów można znaleźć w zakładce "Struktura Izby". 
Ukonstytuowanie organów nastąpi na pierwszym w tej kadencji posiedzeniu Rady. 

25 października 2015r. odbędą się wybory parlamentarne.
W tym roku o mandat posła na Sejm RP VIII kadencji będzie ubiegało się w całej Polsce 18 farmaceutów.
Czytaj artykuł...

Prezydium KORA dysponuje zaproszeniami na obchody XII Ogólnpolskiego Dnia Aptekarza, które odbędą się w dniu 23 września 2015r. w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Osoby zainteresowane udziałem w uroczystościach prosimy o kontakt z biurem KOIA. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.


KOMUNIKAT PREZYDIUM KORA

Prezydium Kieleckiej Okręgowej Rady Aptekarskiej przypomina Członkom Izby o:

- regulowaniu składki członkowskiej do końca miesiąca za dany miesiąc

- bieżącej aktualizacji miejsca pracy i adresów zamieszkania i korespondencyjnych (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
fax. 41/366 17 73) w związku z wyborami delegatów na VII Okręgowy Zjazd Aptekarzy OIA

- odbieraniu z Biura Izby certyfikatów ze szkoleń
     
                                                                                                  Za Prezydium KORA
                                                                                                  mgr farm. Bożena Śliwa

Okręgowa Izba Aptekarska w Olsztynie organizuje w dniach 3-6 września 2015r. IV Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy. Regaty odbędą się tak jak przed rokiem w Wilkasach koło Giżycka nad jeziorem Niegocin. Przewidywany start ponad 20 jachtów.
Więcej informacji...

 

K O M U N I K A T
w sprawie przekazywania odmów realizacji zamówień
i zgłaszania braków dostępności produktów leczniczych, wyrobów medycznych
i środków spożywczych.

Zgodnie z zapisem ustawowym (art. 36z ust. 4 PF) i komunikatami GIF nr 5/2015 i 6/2015 wszystkie odmowy realizacji zamówień dotyczące preparatów umieszczonych na liście MZ (obwieszczenie z dnia 12 lipca 2015r.) wysyłamy tylko do GIF (np. Clexane 40mg, Humalog, Madopar 125mg).

Wymagane w formularzu identyfikatory (ID) aptek i hurtowni znajdują się na stronie www.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl.

Do WIF (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) należy zgłoszać brak dostępności do leków wydawanych na receptę, wyrobów medycznych lub środków spożywczych. Produkty lecznicze zgłaszane do WIF są spoza listy z obwieszczenia (np. Bebilon Pepti DHA2, Glucophage XR 1000x60).

Brak dostępności powinien być potwierdzony odmowami z hurtowni, nie należy przesyłać braków chwilowych.

Prawo farmaceutyczne obliguje apteki do posiadania określonego asortymentu leków, a zgodnie z art. 103 ust. 2 pkt 2 Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny może cofnąć zezwolenie jeśli apteka w sposób uporczywy nie zaspokaja potrzeb ludności w zakresie wydawania produktów leczniczych.

Proszę pamiętać, iż zapis art. 43 ust. 1 pkt ustawy refundacyjnej zobowiązuje Aptekę do zapewnienia świadczeniobiorcy dostępności do leków, wyrobów medycznych i środków spożywczych objętych wykazem.

                                  mgr farm. Bożena Śliwa
                                  Prezesa KORA   

 

K O M U N I K A T
w sprawie składania zawiadomień o brakach dostępności do produktów leczniczych do WIF

 

Prosimy o zapoznanie się z treścią komunikatu Świętokrzyskiego Wojewódzkiego
Inspektora Farmaceutycznego
Pani mgr farm. Ewy Drożdżał
i przesyłanie tylko danych wyszczególnionych w komunikacie.

Czytaj komunikat ŚWIF... 

Zobacz prezentacje

W dniu 21 maja Prezydent podpisał Ustawę o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne oraz niektórych innych ustaw, tzw. "ustawę antywywozową", która wprowadza istotne zmiany dla aptek. Tekst aktu prawnego został ogłoszony w dniu 11 czerwca br., a zmiany będą obowiązywały od 12 lipca 2015r.

Tekst ogłoszony Ustawy

W związku z pozyższym planujemy zorganizowanie zebrania dla farmaceutów w dniu 1 lipca 2015r. O szczegółach zebrania poinformujemy w najbliższych dniach. 

 

 

Z początkiem czerwca 2015 r. Kielecka Okręgowa Izba Aptekarska nawiązała współpracę z firmą Kolporter, specjalizującą się m. in. w wyposażaniu punktów handlowych i usługowych w nowoczesne terminale płatnicze. Kolporter dysponuje obecnie - jedną z największych w Polsce - siecią terminali, liczącą ponad 28 tysięcy urządzeń.

Dla wszystkich aptek Kolporter przygotował specjalne, preferencyjne warunki współpracy. Zachęcamy do spotkań z naszym nowym Partnerem i jego dedykowanymi Doradcami Biznesowymi. Podczas spotkania z Doradcą będą Państwo mogli poznać wszystkie możliwe korzyści płynące ze współpracy, jak również porównać ofertę z warunkami proponowanymi przez innych operatorów.

Zachęcamy do współpracy.

Wypełnij formularz - http://terminal.kolporter.com.pl/formularz_sw_apteka.php

lub skontaktuj się bezpośrednio z Doradcami Biznesowymi:

Mariusz Ciesiun, tel. 507 001 364, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   
Marcin Kutyła, tel. 507 001 272, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zaginęła Aleksandra Maliszewska,

studentka farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

więcej informacji...

 

W ciągu ostatnich kilku tygodni zgłoszono kradzieże w 3 kieleckich aptekach.
Złodziej wykorzystuje chwilową nieobecność farmaceuty przy stole ekspedycyjnem, sięga do niezamkniętej na klucz szuflady z gotówką i ucieka.
Prosimy o zachowanie wzmożonej czujności !

Wojewoda Świętokrzyski Pani Bożentyna Pałka-Koruba od roku 2014 prowadzi akcję promocyjną mającą na celu kompleksową zmianę podejścia do udaru mózgu mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Według statystyk w Polsce do udaru mózgu dochodzi średnio co 8 minut. Jest to trzecia co do częstości przyczyna zgonów i najczęstsza przyczyna niesprawności u ludzi powyżej 40 roku życia. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości społecznej oraz wiedzy o profilaktyce przeciwko udarom.  
W związku z powyższym prosimy o wsparcie akcji polegające na wywieszeniu w widocznym miejscu w aptece plakatów oraz rozłożenie ulotek promujących akcję dostarczonych przez pracowników Urzędu Wojewódzkiego.
Zobacz plakat dot. akcji

Czytaj komunikat...

Komunikat Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej w sprawie wyroków Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 19 marca 2015r.
Komunikat DIA...

Protest Dolnośląskiej Izba Aptekarskiej dotyczący komunikatu Naczelnej Izby Aptekarskiej w sprawie wyroków Naczelnego Sądu Administracyjnego.
Protest DIA...

Komunikat Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dot. produktów leczniczych zawierających walproinian; ryzyko zaburzeń rozwoju dziecka będących wynikiem przebiegu ciąży
Komunikat

W linku poniżej zamieszczamy Komunika Kieleckiej Okręgowej Rady Aptekarskiej w sprawie nierespektowania przez apteki zapisów art. 94a Prawa farmaceutycznego
Komunikat KORA - dostęp do treści zablokowano w dniu 16.09.2015r.