http://www.koia.kielce.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/template.rotator.ng01gk-is-115.jpglink
http://www.koia.kielce.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/template.rotator.ng02gk-is-115.jpglink
http://www.koia.kielce.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/template.rotator.ng03gk-is-115.jpglink
http://www.koia.kielce.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/template.rotator.ng04gk-is-115.jpglink
http://www.koia.kielce.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/template.rotator.ng05gk-is-115.jpglink

W dniu 21 maja Prezydent podpisał Ustawę o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne oraz niektórych innych ustaw, tzw. "ustawę antywywozową", która wprowadza istotne zmiany dla aptek. Tekst aktu prawnego został ogłoszony w dniu 11 czerwca br., a zmiany będą obowiązywały od 12 lipca 2015r.

Tekst ogłoszony Ustawy

W związku z pozyższym planujemy zorganizowanie zebrania dla farmaceutów w dniu 1 lipca 2015r. O szczegółach zebrania poinformujemy w najbliższych dniach. 

 

 

Z początkiem czerwca 2015 r. Kielecka Okręgowa Izba Aptekarska nawiązała współpracę z firmą Kolporter, specjalizującą się m. in. w wyposażaniu punktów handlowych i usługowych w nowoczesne terminale płatnicze. Kolporter dysponuje obecnie - jedną z największych w Polsce - siecią terminali, liczącą ponad 28 tysięcy urządzeń.

Dla wszystkich aptek Kolporter przygotował specjalne, preferencyjne warunki współpracy. Zachęcamy do spotkań z naszym nowym Partnerem i jego dedykowanymi Doradcami Biznesowymi. Podczas spotkania z Doradcą będą Państwo mogli poznać wszystkie możliwe korzyści płynące ze współpracy, jak również porównać ofertę z warunkami proponowanymi przez innych operatorów.

Zachęcamy do współpracy.

Wypełnij formularz - http://terminal.kolporter.com.pl/formularz_sw_apteka.php

lub skontaktuj się bezpośrednio z Doradcami Biznesowymi:

Mariusz Ciesiun, tel. 507 001 364, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   
Marcin Kutyła, tel. 507 001 272, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zaginęła Aleksandra Maliszewska,

studentka farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

więcej informacji...

 

W ciągu ostatnich kilku tygodni zgłoszono kradzieże w 3 kieleckich aptekach.
Złodziej wykorzystuje chwilową nieobecność farmaceuty przy stole ekspedycyjnem, sięga do niezamkniętej na klucz szuflady z gotówką i ucieka.
Prosimy o zachowanie wzmożonej czujności !

Wojewoda Świętokrzyski Pani Bożentyna Pałka-Koruba od roku 2014 prowadzi akcję promocyjną mającą na celu kompleksową zmianę podejścia do udaru mózgu mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Według statystyk w Polsce do udaru mózgu dochodzi średnio co 8 minut. Jest to trzecia co do częstości przyczyna zgonów i najczęstsza przyczyna niesprawności u ludzi powyżej 40 roku życia. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości społecznej oraz wiedzy o profilaktyce przeciwko udarom.  
W związku z powyższym prosimy o wsparcie akcji polegające na wywieszeniu w widocznym miejscu w aptece plakatów oraz rozłożenie ulotek promujących akcję dostarczonych przez pracowników Urzędu Wojewódzkiego.
Zobacz plakat dot. akcji

Czytaj komunikat...

Komunikat Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej w sprawie wyroków Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 19 marca 2015r.
Komunikat DIA...

Protest Dolnośląskiej Izba Aptekarskiej dotyczący komunikatu Naczelnej Izby Aptekarskiej w sprawie wyroków Naczelnego Sądu Administracyjnego.
Protest DIA...

Komunikat Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dot. produktów leczniczych zawierających walproinian; ryzyko zaburzeń rozwoju dziecka będących wynikiem przebiegu ciąży
Komunikat

W linku poniżej zamieszczamy Komunika Kieleckiej Okręgowej Rady Aptekarskiej w sprawie nierespektowania przez apteki zapisów art. 94a Prawa farmaceutycznego
Komunikat KORA

Otrzymaliśmy anonimowy e-mail z Zakładki "Trudne sprawy" dotyczący podsumowania Ustawy refundacyjnej, którego treść zamieszczamy poniżej do Państwa wiadomości.
Czytaj...

 

W związku ze zmianą od dnia 1 stycznia 2015 r. minimalnego wynagrodzenia za pracę na kwotę 1750,00 PLN,  zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 11 września 2014 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2015 r. ( Dz.U. 2014 poz. 1220), uległa zmianie kwota ryczałtu za lek recepturowy i wynosi obecnie 8,80 PLN (podstawa prawna - art.6 ust. 7  ustawy o refundacji leków).

Ważne !
Od stycznia 2015 r następuje zmiana wysokości składki członkowskiej

Treśc uchwały w sprawie składek członkowskich zobacz...

Komunikat Servier Polska 

Poniżej zamieszczamy listę surowców farmaceutycznych dopuszczonych do obrotu na terenie RP.
Kliknij tutaj, aby zobaczyć listę

Choroba nie wybiera, problemy ze zdrowiem mogą dotyczyć każdego, także osób, które zawodowo zajmują się jego ochroną. Właśnie dlatego powstał Program Pomocy Farmaceutom.

Program Pomocy Farmaceutom to kolejna inicjatywa Fundacji NEUCA dla Zdrowia. Oferuje ona pomoc farmaceutom (zarówno tym czynnym zawodowo, jak i emerytom i rencistom) oraz członkom ich rodzin pomoc w organizacji i finansowaniu działań związanych z ochroną zdrowia. Dzięki programowi Fundacji NEUCA dla Zdrowia aptekarze z problemami zdrowotnymi nie będą pozostawieni sami sobie.
Zasady przyznawania pomocy są bardzo proste: może ją otrzymać farmaceuta lub osoba z jego rodziny. Fundacja może wesprzeć każdą formę leczenia – zarówno sanatoryjne jak i stacjonarne, a także – w razie potrzeby – każdą inną pomoc w obszarze leczenia. Pomoc jest przyznawana raz w roku. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w regulaminie który znajduje się poniżej.
Jeżeli znaleźli się Państwo w trudnej sytuacji z powodu problemów ze zdrowiem, potrzebują wsparcia (organizacyjnego i finansowego) w zakresie leczenia, prosimy o kontakt. Być może w Państwa otoczeniu znajduje się farmaceuta, któremu możemy pomóc – będziemy również wdzięczni za informację. Program Pomocy Farmaceutom powstał, by nikt, kto wykonuje trudny zawód aptekarza, nie został bez pomocy.

Regulamin Programu
Kontakt - Bogusława Golus-Jankowska, kom. 723 995 164, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Opracowane zmany.