http://www.koia.kielce.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/template.rotator.ng01gk-is-115.jpglink
http://www.koia.kielce.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/template.rotator.ng02gk-is-115.jpglink
http://www.koia.kielce.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/template.rotator.ng03gk-is-115.jpglink
http://www.koia.kielce.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/template.rotator.ng04gk-is-115.jpglink
http://www.koia.kielce.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/template.rotator.ng05gk-is-115.jpglink

II Rajd Rowerowy Aptekarzy Szlakiem Jezior Pałuckich i Geocaching na Pałukach
Więcej informacji...

W związku z często pojawiającymi się pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi stosowania witamin w recepturze aptecznej poniżej zamieszczamy link do 5-częściowego opracowania, które zapewne okaże się pomocne. 
Witaminy w recepurze aptecznej...

Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie zaprasza na imprezę biegową pn. Biegiem na Bagry 2 !, która odbędzie się 24 kwietnia 2016 roku nad krakowskim Zalewem Bagry. Podczas biegu głównego zostanie rezegrana dodatkowa kategoria "Najlepsi: Farmaceutka i Farmaceuta". Podczas drugiej edycji uczestnicy wydarzenia mają do wyboru bieg crossowy na dystansie 10 km (Bieg Główny) lub 3 km (jedno okrążenie zalewu). Oprócz tego zorganizowane zostaną biegi dla dzieci. Na mecie każdy otrzyma pamiątkowy, odlewany medal, a w pakiecie startowym okolicznościową teczniczną koszulkę biegową lub użyteczny ręcznik.
Partnerem wydarzenia jest Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie. 
Zapraszamy !

Śląska Izba Aptekarska serdecznie zaprasza na coroczne targi farmaceutyczne oraz szkolenie za 7 punktów edukacyjnych (5 "twardych" i 2 "miękkie"), które odbędą się 19 marca 2016r. (sobota) w Katowicach - Giszowcu.
Więcej informacji...

Apel Fundacji Rozwoju Lubelskiego Wydziału Farmaceutycznego im. mgr farm. Witolda Łobarzewskiego
w Lublinie.
Czytaj...

W lutym br. otrzymaliśmy pytanie w jakiej formie można udzielić pacjentowi informacji na temat kosztów realizacji recepty, która jest mu potrzebna w celu uzyskania refundacji tych kosztów przez MOPR. Zapytanie skierowaliśmy do MOPR-u w Kielcach. Pismo KOIA oraz odpowiedź MOPR zamieszczone zostały w zakładce "Najczęściej zadawane pytania" - pytanie nr 393.

pulsujcy gifOtrzymaliśmy informację, że w aptekach naszego województwa pojawiają się fałszywe recepty na środki odurzające. Prosimy o zachowanie wzmożonej czujności !
Więcej informacji o tej sprawie w panelu SZOI.
Kserokopie sfałszowanych recept można zobaczyć na stronie internetowej WIF zobacz...

Czytaj komunikat...

W dniu 17.02.2016r. roku w Warszawskim Domu Technika NOT w Warszawie odbyło się spotkanie z dyrektorem naukowym Belgijskiej Izby Aptekarskiej. 
Podczas spotkania omówione zostały doświadczenia belgijskich aptekarzy w zakresie wdrażania Dyrektywy "fałszywkowej" (Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/62/UE z dnia 8 czerwca 2011r. zmieniająca dyrektywę 2001/83/WE w sprawie wspólnotowego kodeksu odnoszącego się do produktów leczniczych stosowanych u ludzi - w zakresie zapobiegania wprowadzaniu sfałszowanych produktów leczniczych do legalnego łańcucha dystrybucji).
Nagranie dostępne jest tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=pDMH_qxLVEI

Sympozjum rekolekcyjne dla farmaceutów pt. "Dylematy aptekarskiego sumienia trochę głębiej", które odbędzie się 4-6 marca 2016r. w Straszynie koło Gdańska.
Więcej informacji...

W dniach 2-5 czerwca 2016r. w Krapkowicach k/Opola odbędzie się Jubileuszowe XXV Sympozjum Historii Farmacji.
Więcej informacji...
Formularz zgłoszeniowy

Prezesi Okręgowych Izb Aptekarskich oraz Naczelnej Izby Aptekarskiej w VII kadencji.
Zobacz infografikę...

II edycja studiów podyplomowych "Zioła w profilaktyce i terapii" organizowanych przez  Katedrę i Zakład Farmakognozji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Szczegółowe informacje zamieszczone są  na stronie internetowej Katedry i Zakładu Farmakognozji www. farmakognozja.ump.edu.pl lub na stronie Wydziału Farmaceutycznego UMP w zakładce Studia Podyplomowe "Zioła w profilaktyce i terapii".
Więcej infomacji... 

VI Zjazd Polskiego Stowarzyszenia Farmaceutów Onkologicznych w dniach 8-10 kwietnia 2016r.
Zobacz plakat...

Poniżej zamieszczamy podziękowania i apel o pomoc naszego kolegi farmaceuty Grzegorza Borowca w postaci przekazania 1% podatku dochodowego na Polskie Towarzystwo Stwardznienia Rozisanego (w ramach którego posiada subkonto).
Podziękowania
Apel o przekazanie 1% podatku

Dr n. farm. Piotr Brukiewicz - Prezes Śląskiej OIA - udostępnił nam swoje opracowanie dotyczące zmian w realizacji recept od 1 stycznia 2016r.
Zobacz opracowanie

Korzystając z uprzejmości Śląskiej OIA zamieszczamy poniżej link do opracowania:
Zmiany po 1 stycznia 2016r.

1 stycznia 2016r. pielęgniarki i połozne nabyły prawo do wystawiania recept na produkty lecznicze, śrdoki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyroby medyczne oraz do wystawiania skierowań na badania diagnostyczne. Na co powinni zwrócić uwagę farmaceuci ?
Czytaj...