Lawendowe Święto na Rynku w Kielcach z udziałem farmaceutów KOIA

  • Post category:Aktualności

28 marca 2026 roku na rynku w Kielcach odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Lawendowe Święto, poświęcone zwiększeniu świadomości na temat padaczki, organizowane przez Stowarzyszenie Salutem oraz neurolog Annę Kozak-Sykałę. Inicjatywa miała na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat tej choroby oraz promocję profilaktyki zdrowotnej.
W organizację wydarzenia aktywnie zaangażowali się członkowie Kieleckiej Okręgowej Izby Aptekarskiej, którzy wspierali uczestników swoją wiedzą i doświadczeniem. Podczas wydarzenia wykonywano podstawowe badania diagnostyczne, takie jak pomiar ciśnienia tętniczego, pulsu, poziomu glikemii oraz cholesterolu z podziałem na frakcje.
Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców – przebadano około 100 osób. Frekwencja oraz zaangażowanie uczestników pokazują, jak istotne są lokalne inicjatywy promujące zdrowie i profilaktykę chorób.

W Lawendowym Święcie wzieli udział: prezes KORA Radosław Wesołek, mgr Olga Grishchenko oraz mgr Sylwia Cembrzyńska.